Kiekvienas automobilių gamintojas nurodo dažniausiai skirtingą paskirstymo diržo keitimo intervalą, dažnu atveju tai yra intervalas nuo 50 tūkstančių iki 100 tūkstančių kilometrų, priklausomai nuo to kokiomis sąlygomis automobilis yra vairuojamas, ilgesnis paskirstymo diržo keitimo ciklas yra važinėjant mišriu rėžimu ar daugiau užmiestyje, dažniau ir ankščiau jį reikia keisti daugiau važinėjant mieste ir tai yra natūralu – juk stovint kamštyje variklis ir diržas esant užkurtam varikliui sukasi ir tarnauja, nors ir kilometrai nesisuka.

Pagrindinis diržas atlieka kelias itin svarbias funkcijas:

Pirmoji – tai perduoti alkūninio veleno galią į paskirstymo veleną ar velenus. Šis procesas garantuoja, kad tam tikru momentu bus uždegtas kuras, vėliau jis bus išmetamas, ir taip užtikrinamas sklandus variklio darbas.
Antroji paskirstymo diržo funkcija yra būti kuro įpurškimo bei aušinimo skysčio siurblio pavara. Atsižvelgiant į tai, kokia svarbi yra pagrindinio diržo užduotis, labai svarbi tampa diržo ir jo viso mechanizmo sudedamųjų dalių kokybė. Kuo patvaresni ir kokybiškesni elementai, tuo tyliau, tolygiau ir patikimiau paskirstymo diržas dirbs.
Dirželių keitimas
Uždaryti meniu